MiszMasz

książka: Zrozumieć Amelię / Kimberly McCreight / 2015

książka: Zrozumieć Amelię / Kimberly McCreight / 2015

Kiedy dziś odwiedziłam Empik w poszukiwaniu zeszytu w czyste kartki, moim oczom ukazała się tajemnicza okładka książki nieznanej autorki. Powiem od razu, że do kryminałów nie jestem przekonana, do czytania książek po polsku tym bardziej, a jednak książkę nabyłam;] Streszczenie interesujące (znajdziecie je poniżej), sami powiedźcie, zachęcające, nie?

“Kate Baron, prawniczka i samotna matka, odbiera telefon ze szkoły swojej córki. Amelia – inteligentna, zdolna piętnastolatka – została przyłapana na ściąganiu.

Gdy kobieta dociera do Grace Hall, dowiaduje się, że córka nie żyje – skoczyła z dachu. Zrozpaczona matka wierzy w policyjną wersję zdarzeń aż do chwili, gdy dostaje anonimowego SMS-a: Amelia nie skoczyła.

Kate zamierza poznać prawdę – bez względu na konsekwencje. Przegląda maile córki, jej SMS-y i wpisy na Facebooku, rekonstruuje urywki życia dziewczynki i ludzi, którzy byli dla niej ważni. Odkrywa, dlaczego feralnego dnia znalazła się na dachu Grace Hall i jak naprawdę zginęła…

Wspaniała mieszanka Tany French i Jodi Picoult. „Zrozumieć Amelię” to historia o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach. Opowiada o tym, jak dobrze rodzic może poznać własne dziecko i jak daleko posunie się matka, by zrehabilitować córkę, której życia nie była w stanie ocalić.”

Książkę POLECAM, co prawda dopiero zaczęłam ją czytać, ale przejście przez pierwsze rozdziały jest już dla mnie znakiem ciekawie zapowiadającej się lektury. Obiecuję podsumowanie, jak tylko przejdę przez całą książkę.

Komentarze
To Top