Ekran-papier

Seriale z dzieciństwa

Życie Jest Śmieszne - Seriale

Świat dzieciństwa to Commadore, joystick i seriale. Dziś nie będzie jednak o ustawianiu śrubokrętem głowicy, by móc zagrać w Rick Dangerous, ani o odrywaniu się joysticka od taboretu przy gwałtowniejszym skoku bohatera. Dziś to seriale staną się moim łącznikiem z przeszłością.

Życie Jest Śmieszne - Columbo Columbo (1968-2003) – porucznik i detektyw w jednym, najbardziej w pamięć zapadły mi jego nieznośne liczby pytań, wciąż palone cygara, częste wspomnienia o nieistniejącej postaci żony, i logiczne rozwiązywanie kryminalnych zagadek.
Życie Jest Śmieszne - Kojak Kojak (1973-1978) – od razu zaznaczam, że nie był to mój ulubiony serial, ale kultowy, łysy inspektor zapadł każdemu w pamięć. I te jego lizaki i kapelusz. Telly Savalas zyskał na sławie dzięki tej roli.
Życie Jest Śmieszne - Ulice San Francisco Ulice San Fancisco (1972-1977) – intro super, niezapomniane ulice ciągnące się niczym doliny, i połączenie weterana wojennego z młodziutkim Michaelem Douglasem w roli inspektora. Dziwne choć typowe na owe czasy zagadki kryminalne.
Życie Jest Śmieszne - Niebezpieczne ujęcia Niebezpieczne ujęcia (1984-1985) – jeden z moich ulubionych serialów, szkoda że tak krótko trwał. Historia niesamowicie zgranej pary, pani fotograf i model, to tylko pozory, razem rozwiązują kryminalne zagadki i ratują się z opresji. Dla przypomnienia, na planie tego serialu zginął popularny aktor i model: Jon-Erik Hexum, postrzelił się w głowę ze ślepego naboju.
Życie Jest Śmieszne - Aniołki Charliego Aniołki Charliego (1976-1981) – to też nie mój faworyt, albo nie mogę nie wspomnieć i o tym serialu, który doczekał się ekranizacji kinowej. 3 absolwentki akademii policyjnej i tajemniczy głos milionera do zadań specjalnych, właściciel agencji detektywistycznej. Resztę zapewne znacie;]
Życie Jest Śmieszne - Miasteczko Twin Peaks Miasteczko Twin Peaks (1990-1991) – serial, który oglądałam ze strachem w oczach. Intro kocham do dziś i gdy tylko słyszę tajemniczą melodię, wszystkie wspomnienia powracają. Pamiętacie niewyjaśnione morderstwo studentki, Laury Palmer i tę atmosferę w pozornie spokojnym miasteczku?
Życie Jest Śmieszne - Robin z Sherwood Robin z Sherwood (1984-1986) – standardowa historia Robin Hood’a w niezwykłym klimacie, wątek bohatera walczącego o tych słabszych, zabierającego majątek bogatszym. W roli Robina z Locksley  Michael Praed – przystojniak;]
Życie Jest Śmieszne - Partnerzy Partnerzy (1986-1987) – relacja niepoukładanego policjanta z adoptowanych mistrzem sztuk walki. Uczy wartości karate, siły charakteru i niczym bajka pokazuje jak to zawsze dobro zwycięża.
Życie Jest Śmieszne - MacGyver MacGyver (1985-1992) – i jak tu nie kochać faceta, który z niczego zrobi wszystko. To kultowy serial i każdy zna możliwości głównego bohatera, już legendy o nim krążą, każdy chciał być jak MacGywer, współpracujący w fundacją Phoenix.
Życie Jest Śmieszne - Detektyw w sutannie Detektyw w sutannie (1987-1991) – ksiądz Frank Darling z pomocą siostry Steve rozwiąże każdą zagadkę kryminalną, upierdliwy detektyw, nie ma co i nietuzinkowa kwestia kościoła.
Życie Jest Śmieszne - Gliniarz i prokurator Gliniarz i prokurator (1987-1992) – serial opowiada do współpracy genialnego gliniarza Jake’a Styles’a z prokurator. Cechy charakterystyczne? Otyły prokurator, przystojny gliniarz, leniwy buldog angielski.
Komentarze
To Top