Internetowy wir

Podsumowanie 2018

Podsumowanie 2018

Nie mogę wierzyć, że tak długo się wzbraniałam przed kolejnym wpisem. Może natłok myśli, może poczucie bezsensowności tematów, a może ilość codziennych projektów zarobkowych. Ale jestem i czas na krótkie podsumowanie w nawiązaniu do planów na 2018, dla przypomnienia:

Podsumowanie założeń tego roku:

 1. Projekt niespodzianka. – tu planowałam zupełnie inny projekt i to jemu pierwotnie w zamyśle miał być poświęcony ten rok. A tym czasem pojawiło się PieskieSzycie.pl – ubranka dla buldoga francuskiego i moje autorskie projekty. W pół roku stworzyłam wszystko, wybrałam materiały, dopracowałam design, nauczyłam się szyć, zaprojektowałam wizytówki, uruchomiłam stronę -> przekształconą w sklep online, do tego projekt wszywek, cała identyfikacja wizualna z sesją produktów w tle, social media i wywiad w TV. Tak, PieskieSzycie.pl pojawi się w wiosennej ramówce cyklu o zwierzakach.
 2. 12 książek do przeczytania. – jest grudzień a ja czytam 15. książkę, także założenie spełnione z nadwyżką. Nie wliczam książek biznesowych, bo z racji wykonywanej profesji, trudno nie rozwijać się w wiecznie zmieniającej się tematyce świata e-commerce. Ale rzeczywiście, w tym roku spędziłam miłe chwile z książką w ręku, odkryłam Vi Keeland i sportowe romansidła.
 3. Powrót do życia mindfulness. – porażka na całej linii, to rok ciągłego stresu i spania w miejsce medytacji. Jedynym nawiązaniem do mindfulness jest poranna 10-minutowa medytacja wdzięczności i kilkukrotnie podjęte próby bodyscany. Potrafię medytować, ale ciężko mi się zmusić relaksu.
 4. Rozwój własnego sklepu – najpierw trzeba go uruchomić! – No i tu znowu coś nie poszło zgodnie z planem – sklep został uruchomiony, ale dla nowej marki PieskieSzycie.pl . Niestety planowany pierwotnie na ten rok sklep, przechodzi na 2019 – ale uruchomię go – zobaczycie!
 5. Kolejny semestr wykładania na WSB. – zaliczony, zarówno na licencjacie w języku angielskim (E-marketing), jak i studiach podyplomowych w języku polskim (Social media).
 6. Urządzenie mieszkanka. – sukcesywnie do przodu, śmiało mogę powiedzieć że pozostało zaledwie parę drobiazgów do wykończenia mojej wizji całości.
 7. Przygoda z holenderskim – poziom wyżej. – mimo wykupionych lekcji online, nie znalazłam chwili na naukę – a ja przecież tak lubię się uczyć. Ambitne plany przechodzą na 2019.
 8. Motto – sport to zdrowie, czyli Chodakowska zlituj się. – W tym roku zrzuciłam 7 kg, ćwiczenia zajęły mi 4 miesiące, po czym przerzuciłam się na sporty walki i zakończyłam karierę sportową po zapaleniu płuc.
 9. Leki, terapia, ćwiczenia – nie poddaję się i wracam coraz silniejsza. – tak, tak i ciężko coś, psychicznie ledwie ciągnę i choć na zewnątrz tego nie widać, walka jaką toczę ze sobą jest wyczerpująca. Dawka leku wciąć to większa. I końca nie widać…
 10. Wyprawy:
 • Weekend w Sobótce. – zaliczony
 • Tydzień w Holandii. – zaliczony
 • Weekend w Niemczech. – zaliczony
 • Tydzień w Medjugorje. – przechodzi na 2019
 • Czy Kraków też mnie przyjmie ??? Czekam na znak z nieba ;] – przechodzi na 2019

Zrealizowane nieplanowane:

 • Praca – nowa strona firmowa i nowa identyfikacja wizualna – SHA.AGENCY
 • Własny projekt ubranka dla buldoga i jego sprzedaż
 • Nowa marka – opisane TUTAJ
 • Udzieliłam wywiadu na ZoomTv przedstawiając swoja raczkującą markę.
 • Zrobienie tatuażu SALVAME – opisane TUTAJ
 • Stworzenie własnej ścianki wartości – już tłumaczę – całą ścianę w salonie poświęciłam na 18 ramek z wypełnieniem swoich rysunków, portretów ważnych dla mnie osób, napisów ważnych dla mnie marek/firm/projektów, przedmiotów nawiązujących do moich pasji.
 • Nauczyłam się szyć na maszynie i uszyłam pierwszą kurtkę dla buldoga francuskiego
 1. Podsumowanie za mną, a jak będzie wyglądał rok 2019? Cdn.
Komentarze
To Top