MiszMasz

Pieskie Szycie – z miłości do buldogów

pieskieszycie

MARZENIE: Sprzedać ubranie własnego projektu – SPEŁNIONE (więcej marzeń >>)

Plan był prosty – zaprojektować ubranie, uszyć je i sprzedać. I udało się! Na rynku odzieży dla ludzi jest zdecydowany przesyt i wciąż jednak pozostaję sercem z perełkami lumpeksów niż setek identycznych egzemplarzy sieciówek. Jeśli nie moda dla ludzi, to… Tak, tak – są jeszcze zwierzęta, a dokładnie psy “specjalnej troski”. Witam w świecie buldoga francuskiego, angielskiego i mopsa.

Potrzeba matką wynalazków

Na pomysł nie trzeba było długo czekać – doskonale wiem, czego w akcesoriach mojego Pablita brakuje. Już kolejny rok przeglądając oferty sklepów zoologicznych w kategorii odzieży, brakowało mi rozmiarów typowo dla buldogów. Oki, pełno maleńkich ciuszków dla yorków, a jeśli nawet oznaczane “dla buldoga” nijak się miały do rozmiarów dorosłego osobnika.

W szafie Pablita w przeciągu 4 latach pojawiały się bluzy na rzepy (1-sezonówki przez zużycie) lub dresówki, które po 2 praniach nie nadawały się do użytku. Wiedziałam czego nie chcę, a to znacznie ułatwiło proces decyzyjny w ostatecznym projektowaniu ciuszków.

I tak, bo paru miesiącach zawitała marka Pieskie Szycie z ofertą bluz i szlafroków, skupiająca 4 najważniejsze dla mnie elementy:

  • wygoda dla buldogów
  • nasz polski produkt
  • wysoka jakość materiałów
  • estetyka wzorów i detali

Bluza dla buldoga francuskiego

Długo zastanawiałam się nad materiałami i doborem wzorów. Sama nie lubię zbyt pstrokatych ubrań dla Pabla, dlatego też wybrałam akcenty wzorów tylko na rękawach. A tematyka? Moro, nożyczki i rogaliki – 3 tak różne style, że każdy znajdzie coś dla swojej bulwy.

Każdy wzór bluzy posiada dodatkowe wersje kolorystyczne w zależności od płci psiaka.

Stworzona przeze mnie bluza sprawdzi się idealnie w chłodne poranki i wieczory, a także stanie się obowiązkowym ubiorem buldoga w zimowe spacery. Zarówno rękawy jak i dekolt wykończyłam ściągaczami, dzięki czemu produkt będzie służył o wiele dłużej, nie rozciągnie się i nie zroluje. A materiał – to nasza polska dresówka z domieszką elastanu – każda bluza musi być bowiem odpowiednio elastyczna by przy uniwersalnym rozmiarze dopasować się do różnych obwodów ciałka bulwy.

Oto przykładowa bluza ze wzorem nożyczek:

Znajdziesz ją tutaj w cenie 89 zł: BLUZA

Szlafrok dla buldoga francuskiego

Głównym przeznaczeniem miały tu być w pierwotnym zamyśle wyjazdy nad morze czy jezioro i zabezpieczenie buldożka przed zimnem po kąpieli. Aczkolwiek ostatnio Klient kupując szlafrok wyjaśnił, że buldożek marznie w chłodne dni, zanim zdążą nagrzać dom po powrocie. I tak – to też może być dobry patent.

Projekt przygotowałam w formie kimono, aby właściciel mógł zawiązać pasek na grzbiecie buldożka, a szlafrok nie przeszkadzał psiakowi w poruszaniu się. Do tego guziki pod kolor i gustowny kaptur – mamy to!

Jeśli o kolorach mowa – wybrałam 4: biały, czerwony, ciemnoniebieski i łososiowy. Ostatni cieszy się mniejszym zainteresowaniem ale na bulwach maści niebieskiej wygląda obłędnie.

Kolory szlafroka - marka Pieskie Szycie

Znajdziesz go tutaj w cenie 109 zł: SZLAFROK

Komentarze
To Top