Ekran-papier

książka: Kto zabrał mój ser? / Spencer Johnson / 2000

książka: Kto zabrał mój ser? / Spencer Johnson / 2000

Tę pozycję polecam szczególnie – usłyszycie o niej na każdym kierunku zarządzania na studiach, jest tak banalna i przedstawia zawirowania myślowe, że sami zdziwcie się w jakie pułapki umysłu wpadacie. O czym jest:

„Kto zabrał mój ser?” Spencera Johnsona to prosta, a zarazem inteligentna przypowieść, która opowiada o zmianach, jakie zachodzą w naszym życiu.
Bohaterami książki są dwie myszy Nos i Pędziwiatr oraz miniaturowi ludzie Zastałek i Bojek, którzy odnoszą się do prostej, jak i skomplikowanej części naszej osobowości. Żyją wewnątrz labiryntu i poszukują sera, źródła pokarmu i szczęścia. „Ser” to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu, a „Labirynt” to miejsce, w którym szukamy tego, czego pragniemy. Bywa, że czasem przyjmujemy osobowość „Nosa”, który szybko wyczuwa zmiany, lub „Pędziwiatra”, który szybko działa. Bywa również, że stajemy się „Zastałkiem”, który zaprzecza i  opiera się wszelkim zmianom, lub „Bojkiem”, który uczy się przystosowania do zmian. Bez względu którą osobowość wykorzystujemy, pragniemy tylko jednego! Potrzeby odnalezienie własnej drogi… – opis ze strony sklepu Empik.

Książka idealna dla managerów, każdy odnajdzie siebie w jednej z postaci, kim Ty jesteś?

Kto zabrał mój ser

Komentarze
To Top