MiszMasz

Wiosna ach to ty

Wiosna ach to ty

Nowa pora roku, nowy rozdział w życiu -> czas na zmiany. Stwórzmy swoją własną, prywatną listę działań, które zrealizujemy, gdy już wiosna na dobre zagości u nas. Zaczynamy naszą szczęśliwą siódemkę.

Znasz to odwlekanie zmian na jutro, obietnice składane w grudniu na nowy rok, przyrzeczenia? Wiem, że często nici z tego. Ale nie poddawaj się. Zawsze możemy spróbować jeszcze raz i nie myśl jak inni Cię ocenią. Pamiętaj!

The winner never quits, the quitter never wins.

1

Codzienne rytuały

Nie obiecuj już sobie, że to koniec ze wstawaniem w pośpiechu i szybkim przygotowaniem do wyjścia. Zrób porządek ze swoją przestrzenią. Przed snem wypij szklankę mleka (w moim przypadku z powodu alergii jest to mleko bez laktozy), każdy poranek rozpocznij od szklanki ciepłej wody z cytryną (idealnie oczyszcza organizm) i co najważniejsze, przygotuj jak najwięcej dnia poprzedniego, tak aby spokojnie rozpocząć dzień, bez pośpiechu.

2

Ruch to podstawa

Zaczyna aktywność fizyczna na dworze. Już nie możesz sobie tłumaczyć, że nie stać Cię na siłownie czy zajęcia fitness w centrum sportowym. Czas wyjść na świeże powietrze – jogging, joga – zadbaj o zdrowie. I gwarantuje, najlepsze jest uczucie gdy już się ćwiczy, duma z siebie i motywacja na przyszłe zajęcia sportowe. Tylko się utrać motywacji i zobaczysz jak sport może zmienić Twoja codzienność.

3

Wycieczka

Zaplanuj wyjazd weekendowy lub choć 1-dniowy. Przypomnij sobie jak to jest znaleźć zakwaterowanie, sprawdzić zabytki danego obszaru i zorganizować zwiedzanie miejsca docelowego. Może to być wyprawa w góry lub wycieczka na jezioro. Zabierz przyjaciół, grill nad rzeką – pamiętasz czasy studenckie? Ja też za nimi tęsknię.

4

Zwariowana chwila

Zrób coś nieszablonowego. Bądź dzieckiem ponownie. Przypomnij sobie uczucie biegania na boso po trawie, smak waty cukrowej w wesołym miasteczku, i uderzenia powietrza przy każdym ruchu huśtawki. To może być ten czas, możliwość przełamania barier i strachu. W moim przypadku będzie to wyprawa na basen. A nie pływałam już całe 10 lat;]

5

Chwila na edukację

Tak, wiem – nauka kojarzy się z obowiązkiem, a nie przyjemnością. Czas to zmienić. Weź książkę z rękę i poczytaj dla relaksu, rozpocznij kurs języka obcego, którego od lat chciałeś się nauczyć, ucz się nowinek w swojej dziedzinie. Jest ciepło, jest jasno, dni są dłuższe – możesz wszystko.

6

Twój czas

Masz prawo do odpoczynku i nie pozwól aby obecne trendy szybkiego życia, Cię tego pozbawiały. Poświęć choć 1 dzień w miesiącu na obijanie się, przestań istnieć dla świata. Zrób to co kochasz, ugotuj ulubioną potrawę, odwiedź wytęsknione miejsce, wyłącz telefon i laptop – naładuj baterie.

7

Coś trudnego?

Poker, szachy? I tego możesz się nauczyć. Praktyka czyni mistrza. To, co do niedawna wydawało się poza zasięgiem Twoich możliwości, powinno zmotywować Cię do działania. Jak już opanujesz wiedzę i technikę – poczucie spełnienia Cię nie opuści;]

Komentarze
To Top